Co je to mateřské centrum?

Mateřské centrum Domeček bylo založeno v říjnu roku 1997 pod ochrannými křídly YMCA Praha a je zařazené do velké rodiny sítě mateřských center. Do Domečku můžete přijít kdykoliv, když je otevřeno a podle svého uvážení se zapojit do probíhajícího dění. Část času je věnována zcela volné činnosti podle okamžitého zájmu přítomných.

Potkávají se tady maminky různých věkových kategorií, liší se vzděláním, různou životní filosofií, zaměstnáním před mateřskou dovolenou, počtem dětí... je to zkrátka velká směsice a je nám tak dobře. Spojuje nás jen to, že máme děti, že většina z nás bydlí na Jižním Městě a okolí a že se snažíme spolu mluvit v této panelákové hradbě na jižním okraji Prahy.

Nabízíme rodičům příjemné a přátelské místo pro setkávání, navázání nových přátelství i vzájemnou sociální výpomoc. Děti zde najdou tzv. „hřiště pod střechou“ s kuličkovým bazénkem, množstvím hraček i didaktických pomůcek.
Centrum svými službami posiluje vztahy v rodině, podporuje její stabilitu, reaguje na potřebu rodičů v oblasti trávení volného času a vzdělávání a překonávání sociální izolace rodičů na rodičovské dovolené.

deti-venku

JAK STARÉ DĚTI MOHOU DO DOMEČKU?

Každá  z našich aktivit má věkové rozmezí, které je uvedeno přímo u aktivity. Nabízíme kroužky a kurzy pro děti samotné, pro rodiče s dětmi, ale třeba i angličtinu pro dospělé.

Pokud v Domečku probíhá přednáška, beseda nebo seminář, je většinou na letáku uvedeno, zda je aktivita s nebo bez dětí. Přednášky pořádáme v dopoledních, ale i v odpoledních hodinách.

Pokud je přednáška nebo beseda v dopoledních hodinách je vždy počítáno s dětmi, které si pohrají a vy si rozšíříte obzory a získáte nové informace, ať už o výchově, vztazích nebo třeba o výživě a nemocech.

JAK TO VYPADÁ V DOMEČKU?

Domeček sídlí od ledna 2010 v prostorách Komunitního centra matky Terezy (KCMT). K dispozici je pěkně vybavená a bezpečná herna s klubovou místností, kde si můžete dát kávu, čaj atp. V kuchyňce je možné ohřát si pro děti i pro sebe oběd v mikrovlnné troubě. K dispozici jsou dětské jídelní židličky, malé dřevěné židličky i stolečky či přebalovací pult. Skoro každý den běží některá z aktivit – účast na nich je nezávazná a přizpůsobená aktuálním možnostem a potřebám dětí a maminek. Až na výjimky (vždy uvedené) není třeba se dopředu objednávat.

Fotka miminka

ZA CO SE PLATÍ?

Platí se kurzovné, které se odvíjí od typu aktivity.

Herna je vždy 100 Kč / rodina / dopoledne (platí se hotově na místě)

Kroužky a kurzy jsou v cenovém rozmezí 130 - 350 Kč dle typu (platí se celý kurz převodem na účet)

Přednášky a semináře 50 - 100  Kč (hotově nebo převodem, dle charakteru přednášky nebo semináře)

Tvořivé dílničky a doprovodné programy - dle typu aktivity (hotově nebo převodem, dle charakteru aktivity)

JAK TO V DOMEČKU CHODÍ?

HERNA:

Každý den má službu jedna či více aktivních maminek – dobrovolnic. Ty mají na starosti, aby vše probíhalo hladce a ostatní maminky se v našem centru cítily dobře. Rády vám podají občerstvení, vysvětlí vám chod Domečku. Aktivní maminky jsou také lektorkami dopoledních aktivizačních programů.

Po příchodu do našeho centra se ohlásíte mamince, která má službu, zapíšete jméno vaše a vašeho děťátka do knihy návštěv, zaplatíte vstupné a Domeček se stává prostorem jen a jen pro vás a pro to, co si přejete. Pokud přicházíte poprvé, sloužící maminka se vás ujme, provede vás a vysvětlí, vše co je třeba.

Další informace vám rádi podáme na našem mobilním telefonním čísle či e-mailové adrese (viz "kontakty").

KROUŽKY:

Kroužky se liší typem a náplní, vždy budete s obsahem seznámeni, ať už na webu nebo e-mailem, který vám přijde spolu s přihláškou.

BESEDY A PŘEDNÁŠKY:

Uvítáme každého zájemce o přednášku či besedu.

MÁTE ZÁJEM AKTIVNĚJI SE ZAPOJIT DO DĚNÍ V MC DOMEČEK?

MŮŽETE SE ZAPOJIT :

• jako dobrovolník (aktivní maminka) - pomoc v herně, na doprovodných programech
  • jako lektor kroužků nebo kurzů - můžete lektorovat stávající kroužek nebo si můžete vymyslet nový
  • můžete nám darovat pro vás již nepotřebné hračkypomůckykancelářské potřeby nebo nábytek
  • uvítáme pomoc přímo v herně - drobné opravy a úpravy
  • jsme vděční za každou finanční podporu.

Srdečně děkujeme všem, kteří nás podporují.

Mateřské centrum domeček

U Modré školy 1