Spolupracující organizace

• YMCA Praha - občanské sdružení, jehož hlavní činností jsou sociální a volnočasové aktivity pro děti, mládež i celé rodiny. Důraz je kladen na společenství, začleňování všech sociálních skupin, lidí i dětí do volnočasových aktivit.

• Rodinné centrum Ymca -  sídlí v Haštalské ulici na Praze 1 a nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi.

• Školička SOVIČKA - stimulační a výukový program pro děti od 2 do 7 let v malé skupině, který vede naše dlouholetá spolupracovnice Babeta.

• Kolpingův azylový dům - je služba pro maminky s dětmi až na jeden rok pobytu (je placená, maminku přijímáme na základě výběrového řízení, když se uvolní místo (není to tedy hned). Maminka se zde naučí také vařit, hospodařit a jak vychovávat dítě.
  • Služba krizové pomoci - je pobyt pro maminku s dětmi bez peněz a bez bydlení. Tato služba je bezplatná a dostupná maximálně na jeden týden.

• Rosa - nestátní nezisková organizace specializující se na pomoc ženám - obětem domácího násilí a jejich dětem a na prevenci násilí.

• Aqua Vitae - nabízí bezplatné poradenství ženám bez rozdílu věku a stavu či sociálního statutu, které se ocitly v tíživé životní situaci spojené zejména s těhotenstvím, porodem a péčí o právě narozené dítě.

• Síť mateřských center o.s., jíž je naše centrum členem, realizuje projekt „Motivace růstu“ č. CZ.2.17/2.1.00/36100, financovaný v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita.
    Hlavním cílem je rozvoj, stabilizace a udržitelnost Sítě mateřských center a jejích pražských členských organizací a zkvalitnění jejích služeb prostřednictvím vzdělávání a následné profesionalizace zaměstnanců/kyň a dobrovolníků/ic těchto organizací.
    Z našeho centra se vzdělávání v rámci tohoto projektu účastní 3 zaměstnankyně.

Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

• www.babyonline.cz - nejnavštěvovanější odborně garantovaný portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě, praktický průvodce moderních rodičů.